Vítejte na stránkách Kempu Indiana - Místa setkávání

Dozvíte se zde informace a termíny událostí, které se zde budou konat a také fotografie z již proběhlých akcí a samozřejmě mnoho dalšího!

Jeden z nejkrásnějších kempů ČR - Kemp Indiana v Rýmařově - Janovicích.

Více informací

Naše nabídka ubytování

Westernový hotel

Westernový hotel

Více informací

Westernová hospoda

Westernová hospoda

Více informací

Pension Chaloupka

Pension Chaloupka

Více informací

Pension Chaloupíčko

Pension Chaloupíčko

Více informací

Pension Jeschalupa

Pension Jeschalupa

Více informací

O kempu

Netradiční, přírodně a westernově laděný kemp Indiana se nachází na rozhraní města Rýmařova a místní části Janovice. Nachází se na cestě mezi městy Bruntál a Šumperk. Kemp je pomyslným vstupem, jižní branou do hor Hrubého Jeseíku. V těsném okolí naleznete přírodní skvosty jako je skalní soutěska - Rešovské vodopády, skalnaté výchozy a skalní městečka na Dobřečově, rašeliniště s mechovými jezírky ve Stříbrných horách, skalní městečka na Kamenné hoře u Staré Vsi, rozhlednu s nádhernými výhledy na Nové Vsi, ke které dojdete od kempu po značené stezce. Zaniklé vesnice navrácené přírodě, Růžová či Ferdinandov.

Z nedalekého Skříteckého sedla můžete vyrazit na horský hřebenový trip přes Ztracené kameny, Jelení Studánku, Petrovy Kameny a Ovčárnu na nejvyšší horu Moravy, Praděd. Jedna z nejkrásnějších lokalit je zřícenina hradu Rabštejn s možností kempování ve volné přírodě a s přilehlými monumentálními skalami, které z tohoto místa tvoří horolezecké centrum Jeseníků. V okolí kempu se nalézá celá řada historických a technických památek jako je Janovický zámek, Kaple v Lipkách, Anenská Huť, Horní město, hrad Sovinec, zámek Bruntál či Kosárna v Karlovicích. Turistickým magnetem jsou nedaleké lázně Karlova Studánka s nejčitším vzduchem v ČR. 25 km jsou vzdálené termální lázně ve velkých Losinách, kde lze navštívit také historickou Papírnu a Zámek.

Za návštěvu jistě stojí místní městské Muzeum v Rýmařově, Muzeum textilnictví a výstava dřevěných soch - Pradědova Galerie v Jiříkově. Při cestě na Sovicec, musíte navštívit naprosto ojedinělé Arboretum Makču Pikču v Pasece. Okolí kempu připomíná starý anglický park, který dotváří záchytné nádrže a rybníky. Z města Rýmařova, od snadno dostupného Penny Marketu vede až k bráně kempu cyklotrasa, v těsné blízkosti je čerpací stanice s možností občersvení. 20 km od kempu je jedna s nejkrásnějších a nejčistších přehrad ČR, Slezská Harta. V mikroregionu Slezské Hraty můžete zažít okružní plavby výletní lodí, krásné koupání, loď si lze zapůjčit v obci Razová či Leskovci. Okolí Slezské Harty lemují největší vyhaslé sopky na Moravě Velký Roudný s rozhlednou a výhledy na celé jižní panorama Jeseníků, Slezska a nízkého Jeseníku. Dalšími sopkami jsou Venušina Sopka s ojedinělým lávovým proudem a Uhlířský Vrch u města Bruntálu. Za návštěvu stojí neobyčejné sopečné útvary - Rázovské tufity.

Z kempu se dostanete během 10 minut do lyžařských center v Moravici, Malé Morávce - Karlově, či 5 minut vzdálenou sjezdovku ve Staré Vsi. Z těchto míst lze v letních měsících podnikat výlety Na Velkou Kotlinu a nepřeberné množství turistických míst a stezek. Kolem kempu vede v zimních měsících celá řada udržovaných běžeckých tras, které jsou lákadlem pro milovníky zimních výprav. Na rozdíl od hřebenových, přeplněných lyžařských center a běžeckých tras je zde klid, pohoda a prostor stejně hodnotné přírody. Přímo na silnici č. 11. kterou dorazíte až ke spodní bráně a recepci kempu se nalézá několik restauračních zařízení jako je Restaurace Albert ve Staré Vsi, motorest Žďárský potok. Za parkovištěm Penny marketu je útulný hotel Slunce s minipivovarem, aqua parkem a bowlingem. Za návštěvu stojí také Hostinský pivovar a hotel Excelent, hotel Praděd či kavárny v centru města Rýmařova. Kemp leží 45 km od města Olomouc a 90 km od města Ostrava, významných dálničních a železničního uzlů a letištěm v Ostravě - Mošnově.

Kemp v letních měsících provozuje stánek - saloon s občerstvením, romantická zákoutí a posezení pod dřevěnými přístřešími a deštníky. Saloon je otevřen pouze sezónně, a to od 1. června do 31. září. Součástí kempu jsou dvě ohniště, dětské hřiště, trampolína a volejbalové hřiště. V plánu je realizace bazénu. To vše pouze s dozorem rodičů a na vlastní nebezpečí. V areálu a ubytovacích zařízeních kempu je zdarma dostupné Wi-Fi. Kemp Indiana je příjemným, romantickým místem, jehož součástí je také stanová část. Do stanového kempu je samostatný vjezd a vede z něj spojovací stezka k sociálním zařízením wc a sprchám. V areálu kempu se nalézá divadelní amfiteátr - La Skála, kde v letních měsících probíhají divadelní představení a letní kina. V budově westernové školy je stálá výstava, muzeum bičů. Areálu probíhá jednou ročně šampionát - Velká Cena Indiana v ovládání dlouhého biče a ve vrhu nožem a sekerou. Vždy první víkend v srpnu. Tato už více než dvě desetiletí pořádaná soutěž je nejstarším evropským šampionátem svého druhu a dala i jméno celému projektu kempu Indiana.

Navštivte i Vy netradiční místo setkání, navštivte KEMP INDIANA!

Nejbližší vodní plochy ke koupání. Bazény, lázně.

Kemp Indiana - Rýmařov - Janovice.

Nejbližší vodní plocha vhodná ke koupání je rybník v Rýmařově - cca 1.5 km, dále přehrada v Tvrdkově 6 km. Další úžasnou vodní plochou s divokou skalnatou přírodní scenérií je zatopený lom ve Valšově - 10km. K nezapomenutelným zážitkům patří návštěva přehrady Slezská Harta nedaleko Bruntálu cca 21 km. Kromě plavání můžete navštívit riviéru v Nové pláni, kde lze zapůjčit elektrický motorový člun či šlapadlo. V Leskovci lze nastoupit na ,,pirátskou" výletní loď či klasickou výletní loď.

V okolí kempu je  množství bazénů a lázní, které lze využít při nepřízni počasí. Nejbližší je rodinný aquapark je v hotelu Slunce, cca 1.5 km po cyklotrase. Krytý bazén v Břidličné je 8 km. Krásný aquapark navštívíte taky ve městě Bruntále cca 20 km. Za návštěvu nejen aqua parku stojí také lázně Karlova Studánka - 20 km. Velkým lákadlem jsou také lázně Velké Losiny známé svými termálními vřídly - 25 km.

 

Fakturační adresa
Western Arts Club z.s.
Opavská 236/9 793 42
Rýmařov - Janovice

IČO: 26679353

 

Poloha kempu
Opavská 1357/74
793 42 Rýmařov - Janovice

Provozní doba
PO - NE: 10:00 - 20:00