Vítejte na stránkách Kempu Indiana - Místa setkávání

Dozvíte se zde informace a termíny událostí, které se zde budou konat a také fotografie z již proběhlých akcí a samozřejmě mnoho dalšího!

Jeden z nejkrásnějších kempů ČR - Kemp Indiana v Rýmařově - Janovicích.

Více
img

Netradiční, přírodně a westernově laděný kemp Indiana se nachází na rozhraní města Rýmařova a místní části Janovice. Nachází se na cestě mezi městy Bruntál a Šumperk. Kemp je pomyslným vstupem, jižní branou do hor Hrubého Jeseíku. V těsném okolí naleznete přírodní skvosty jako je skalní soutěska - Rešovské vodopády, skalnaté výchozy a skalní městečka na Dobřečově, rašeliniště s mechovými jezírky ve Stříbrných horách, skalní městečka na Kamenné hoře u Staré Vsi, rozhlednu s nádhernými výhledy na Nové Vsi, ke které dojdete od kempu po značené stezce. Zaniklé vesnice navrácené přírodě, Růžová či Ferdinandov.

Z nedalekého Skříteckého sedla můžete vyrazit na horský hřebenový trip přes Ztracené kameny, Jelení Studánku, Petrovy Kameny a Ovčárnu na nejvyšší horu Moravy, Praděd. Jedna z nejkrásnějších lokalit je zřícenina hradu Rabštejn s možností kempování ve volné přírodě a s přilehlými monumentálními skalami, které z tohoto místa tvoří horolezecké centrum Jeseníků. V okolí kempu se nalézá celá řada historických a technických památek jako je Janovický zámek, Kaple v Lipkách, Anenská Huť, Horní město, hrad Sovinec, zámek Bruntál či Kosárna v Karlovicích. Turistickým magnetem jsou nedaleké lázně Karlova Studánka s nejčitším vzduchem v ČR. 25 km jsou vzdálené termální lázně ve velkých Losinách, kde lze navštívit také historickou Papírnu a Zámek.

Za návštěvu jistě stojí místní městské Muzeum v Rýmařově, Muzeum textilnictví a výstava dřevěných soch - Pradědova Galerie v Jiříkově. Při cestě na Sovicec, musíte navštívit naprosto ojedinělé Arboretum Makču Pikču v Pasece. Okolí kempu připomíná starý anglický park, který dotváří záchytné nádrže a rybníky. Z města Rýmařova, od snadno dostupného Penny Marketu vede až k bráně kempu cyklotrasa, v těsné blízkosti je čerpací stanice s možností občersvení. 20 km od kempu je jedna s nejkrásnějších a nejčistších přehrad ČR, Slezská Harta. V mikroregionu Slezské Hraty můžete zažít okružní plavby výletní lodí, krásné koupání, loď si lze zapůjčit v obci Razová či Leskovci. Okolí Slezské Harty lemují největší vyhaslé sopky na Moravě Velký Roudný s rozhlednou a výhledy na celé jižní panorama Jeseníků, Slezska a nízkého Jeseníku. Dalšími sopkami jsou Venušina Sopka s ojedinělým lávovým proudem a Uhlířský Vrch u města Bruntálu. Za návštěvu stojí neobyčejné sopečné útvary - Rázovské tufity.

Z kempu se dostanete během 10 minut do lyžařských center v Moravici, Malé Morávce - Karlově, či 5 minut vzdálenou sjezdovku ve Staré Vsi. Z těchto míst lze v letních měsících podnikat výlety Na Velkou Kotlinu a nepřeberné množství turistických míst a stezek. Kolem kempu vede v zimních měsících celá řada udržovaných běžeckých tras, které jsou lákadlem pro milovníky zimních výprav. Na rozdíl od hřebenových, přeplněných lyžařských center a běžeckých tras je zde klid, pohoda a prostor stejně hodnotné přírody. Přímo na silnici č. 11. kterou dorazíte až ke spodní bráně a recepci kempu se nalézá několik restauračních zařízení jako je Restaurace Albert ve Staré Vsi, motorest Žďárský potok. Za parkovištěm Penny marketu je útulný hotel Slunce s minipivovarem, aqua parkem a bowlingem. Za návštěvu stojí také Hostinský pivovar a hotel Excelent, hotel Praděd či kavárny v centru města Rýmařova. Kemp leží 45 km od města Olomouc a 90 km od města Ostrava, významných dálničních a železničního uzlů a letištěm v Ostravě - Mošnově.

Kemp v letních měsících provozuje stánek - saloon s občerstvením, romantická zákoutí a posezení pod dřevěnými přístřešími a deštníky. Saloon je otevřen pouze sezónně, a to od 1. června do 31. září. Součástí kempu jsou dvě ohniště, dětské hřiště, trampolína a volejbalové hřiště. V plánu je realizace bazénu. To vše pouze s dozorem rodičů a na vlastní nebezpečí. V areálu a ubytovacích zařízeních kempu je zdarma dostupné Wi-Fi. Kemp Indiana je příjemným, romantickým místem, jehož součástí je také stanová část. Do stanového kempu je samostatný vjezd a vede z něj spojovací stezka k sociálním zařízením wc a sprchám. V areálu kempu se nalézá divadelní amfiteátr - La Skála, kde v letních měsících probíhají divadelní představení a letní kina. V budově westernové školy je stálá výstava, muzeum bičů. Areálu probíhá jednou ročně šampionát - Velká Cena Indiana v ovládání dlouhého biče a ve vrhu nožem a sekerou. Vždy první víkend v srpnu. Tato už více než dvě desetiletí pořádaná soutěž je nejstarším evropským šampionátem svého druhu a dala i jméno celému projektu kempu Indiana.

Navštivte i Vy netradiční místo setkání, navštivte KEMP INDIANA!


Nejbližší vodní plochy ke koupání. Bazény, lázně.

Kemp Indiana - Rýmařov - Janovice.

Nejbližší vodní plocha vhodná ke koupání je rybník v Rýmařově - cca 1.5 km, dále přehrada v Tvrdkově 6 km. Další úžasnou vodní plochou s divokou skalnatou přírodní scenérií je zatopený lom ve Valšově - 10km. K nezapomenutelným zážitkům patří návštěva přehrady Slezská Harta nedaleko Bruntálu cca 21 km. Kromě plavání můžete navštívit riviéru v Nové pláni, kde lze zapůjčit elektrický motorový člun či šlapadlo. V Leskovci lze nastoupit na ,,pirátskou" výletní loď či klasickou výletní loď.

V okolí kempu je  množství bazénů a lázní, které lze využít při nepřízni počasí. Nejbližší je rodinný aquapark je v hotelu Slunce, cca 1.5 km po cyklotrase. Krytý bazén v Břidličné je 8 km. Krásný aquapark navštívíte taky ve městě Bruntále cca 20 km. Za návštěvu nejen aqua parku stojí také lázně Karlova Studánka - 20 km. Velkým lákadlem jsou také lázně Velké Losiny známé svými termálními vřídly - 25 km.

Muzeum bičů

Součástí kempu je také muzeum bičů s jedinečnými exponáty

Je otevřeno vždy po telefonické dohodě s výkladem 
a ukázkami ovládání biče

Volejte předem na tel : 608732948

La Skála

AMFITEÁTR LA SKÁLA

Otevřené venkovní divadlo – amfiteátr La Skála – bylo dostavěno na konci letní sezóny roku 2015. Od té doby zde proběhly divadelní představení Pradivadla (Muž z kraje La Mancha, Jedna noc na Karlštejně, Limodávý Joe, Světáci), také zde hostovalo Těšínské divadlo (Báthoryčka, Charleyova teta) a v neposlední řadě La Skála slouží pro vyhlašování uskutečněných soutěží v Kempu Indiana.

Divadelní aréna La Skála je však určena pro pořádání dalších představení, koncertů a uměleckých představení.

Hrálo se u nás...

Rezervace

Fakturační adresa

Western Arts Club z.s.
Opavská 236/9
793 42 Rýmařov - Janovice

IČO: 26679353

Poloha kempu

Opavská 1357/74
793 42 Rýmařov - Janovice

Provozní doba

PO - NE: 10:00 - 20:00